Instytut Urody Bonsai Spa

Kosmetologia

Zabiegi pielęgnacji twarzy w Lublinie

Gładka i zdrowa skóra twarzy to marzenie niejednej z nas. W praktyce ciężko jednak samodzielnie osiągnąć zadowalający efekt - nawet pomimo regularnej pielęgnacji. Dopiero wizyta u profesjonalnego kosmetologa może pomóc!

Peeling kawitacyjny, oxybrazja, maska kremowa
199zł
Peeling kawitacyjny, sonoforeza z ampułką, maska kremowa
149zł
Oczyszczanie manualne, kawitacja, maska algowa
249zł
Oczyszczanie manualne, kawitacja, maska algowa + peeling chemiczny
299zł
Oczyszczanie manualne pleców, maska algowa
399zł
Peeling kawitacyjny, fale radiowe z ampułką, maska liftingująca
249zł
Oczyszczanie manualne, peeling chemiczny, dersonwal, lampa LED
399zł
DERMAQUEST ZABIEG HIBISCUS
299zł
DERMAQUEST TERAPEUTYCZNY ZABIEG DYNIOWY
299zł
DERMAQUEST ZABIEG AZALAINOWY
299zł
DERMAQUEST TERAPEUTYCZNY ZABIEG DYNIOWY z oczyszczaniem manualnym, lampą LED
499zł
IMAGE VIT C EKSKLUZYWNY ZABIEG
320zł
IMAGE LIGHTENING LIFT Zabieg na przebarwienia
320zł
IMAGE WRINKLE LIFT Zabieg przeciwstarzeniowy
320zł
EGZOSOMY Exo'Lution + Mezoteraapia mikroigłowa
799zł
Peeling chemiczny
199zł
Peeling chemiczny - koktajl 6 kwasów HYALUAL
249zł
Peeling Jadwigi Głębokie złuszczanie
499zł
YellowPeel
450zł
PRX_T33 BIOREWITALIZACJA
299zł
PRX_T33 BIOREWITALIZACJA Z MEZOTERAPIĄ MIKROIGŁOWĄ
399zł
HYALUAL INNOWACYJNY ZABIEG połączenie mezoterapii mikroigłowej Xela Rederm z koktajlem kwasów
549zł
ZABIEG BANKIETOWY NAWILŻAJĄCY Oxybrazja, Radiofrekwencja nanoigłowa, maska w płacie silnie liftingująca
399zł
MEZOTERAPIA IGŁOWA Twarz

Ampułka z certyfikatem dobierana indywidualnie

599zł
MEZOTERAPIA IGŁOWA Twarz+szyja

Ampułka z certyfikatem dobierana indywidualnie

699zł
MEZOTERAPIA IGŁOWA Okolice oka

Ampułka z certyfikatem dobierana indywidualnie

249zł
MEZOTERAPIA IGŁOWA Twarz+szyja+dekolt

Ampułka z certyfikatem dobierana indywidualnie

799zł
MEZOTERAPIA IGŁOWA dr CYJ Skóra głowy
799zł

SkinMed Expert - Trener personalny Twojej skóry.

Regularne wizyty w salonie kosmetologicznym pozwalają na monitorowanie skóry twarzy, identyfikację ewentualnych zmian patologicznych oraz szybką reakcję na pojawiające się problemy zdrowotne. To istotne dla wczesnej diagnozy i skutecznego leczenia.

Beauty plan jest narzędziem do efektywnego dobierania zabiegów pielęgnacyjnych do potrzeb skóry klientki. Dzięki niemu możemy planować działania na dłuższej przestrzeni czasu z możliwością modyfikacji celów i monitorowania efektów.

Mezoterapia igłowa

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której dokładnie analizujemy problem i dobieramy najlepszą formę terapii. Sprawdzamy też, czy nie występują przeciwwskazania do zabiegu. Jeśli kwalifikacja do mezoterapii przejdzie pozytywnie, wykonamy zabieg. Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu serii iniekcji cienką igłą, z użyciem odpowiednich substancji aktywnych. Nakłucia przeprowadzamy na twarzy, skórze głowy lub wybranym miejscu na ciele. Wszystko uzależnione jest od tego, z jakim problemem chcemy się uporać. Przykładowo, mezoterapię o działaniu przeciwzmarszczkowym czy ujędrniającym możemy wykonać na twarzy, szyi lub dekolcie. W naszym salonie stosujemy wysokiej jakości preparaty, oparte m.in. na kwasie hialuronowym, aminokwasach, witaminach, czy hydroksyapatycie wapnia.

AIK_1389

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa (cienkoigłowa) polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry urządzeniem wyposażonym w mikroigiełki. Poprzez otwarcie kilku tysięcy mikrokanalików kosmetolog może wprowadzić skoncentrowane składniki odżywcze w specjalnym preparacie w głąb skóry, pomijając barierę ochronną naskórka. Nakłuwanie naskórka jest kontrolowane i regulowane w zależności od odczuć i potrzeb klientki. Dodatkową zaletą wytworzenia mikrourazów jest to, że stymulują one dodatkowo skórę do nasilonych procesów regeneracyjnych. Zabieg może być stosowany na twarz, w tym okolice oczu, szyję, dekolt, ale także na inne, wybrane partie ciała. Do zabiegu kosmetolog dobiera odpowiedni dla danej skóry koktajl.

Oczyszczanie manualne z kwasami

Podstawowe oczyszczanie manualne połączone z peelingiem chemicznym dobranym do potrzeb skóry. Wskazaniem do manualnego oczyszczania połączonego z działaniem kwasów jest przede wszystkim skóra trądzikowa, skłonna do powstawania wyprysków. Dodatkowo zabieg polecany jest osobom z cerą mieszaną, borykającym się z problemem rozszerzonych porów i zaskórników.

PRX-T33

Jest to zabieg silnej stymulacji wiotkiej skóry twarzy, oryginalna formuła opierająca się na połączeniu TCA (kwasu trójchlorooctowego) i wody utlenionej została opracowana przez znaną dermatolog Rossanę Castellanę. Zabieg jest szybki, bezbolesny, pozwala na natychmiastowy powrót do codzienności. Zabieg można wykonywać przez cały rok. PRX nie uszkadza skóry, stymuluje czynniki wzrostu odpowiedzialne za starzenie się fibroblastów, które z kolei, dzięki zawartości H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów.

Peeling Jadwigi

To zabieg głębokiego złuszczania, który dzieli się na dwie wersje – głęboką i powierzchowną. Z racji wielu przeciwwskazań, częściej wykonywana jest wersja light, natomiast wersja intensywna ma oczywiście mocniejsze działanie. Zabieg opiera się wyłącznie na peelingu ziołowym,  który to ma mocne działanie wygładzające, antybakteryjne, stymulujące. Mieszanka ziołowa w połowie jest podana na opakowaniu, a połowa składu to tajemnica handlowa firmy JADWIGA.Peeling ziołowy jest bezpieczny, pod warunkiem, że stosujemy wszystkie zalecenia podane przez kosmetologa. Częstotliwość zabiegu jest zależna od rodzaju cery, oraz defektów, jakich chcemy się pozbyć. Najczęściej jest to między jednym zabiegiem a trzema, w odstępstwie miesięcznym. Sama firma podaje, że celem zabiegu jest wywołanie “stanu zapalnego podobnego do oparzenia słonecznego, w wyniku którego dochodzi do wymiany nawet 5 warstw naskórka w bardzo krótkim czasie, z jednoczesną intensywną produkcją nowych komórek skóry.

IMAGE LIGHTENING LIFT

Zabieg eksfoliacyjny przeznaczony do przeprowadzenia kuracji redukującej przebarwienia pigmentacyjne. Formuła peelingu opiera się na roztworze 30% kwasu mlekowego, roślinnych komórek roślinnych Undari Pierzastodzielnej i Jeżówki Wąskolistnej i zawartości substancji rozjaśniających, powodujących inhibicje tyrozynazy, dzięki czemu hamują nadmierną melanogenezę. Kwas mlekowy i kojowy połączony z koktajlem czynników rozjaśniających, skutecznie redukują wszelkie przebarwienia, odświeżają koloryt i nawilżają.

IMAGE VITAL C

Rewolucyjny zabieg firmowy, witaminowy peeling który już po jednokrotnym zastosowaniu znacząco poprawia kondycję skóry. Preparat poza zawartością 30% witaminy C zawiera kwasy AHA, komórki wąkroty azjatyckiej i enzymy proteolityczne pochodzenia roślinnego. Gwarantuje delikatną eksfoliację, połączoną z lekko rozjaśniającym działaniem. Największą zaletą peelingu jest jego stymulujący wpływ do produkcji kolagenu, wzmocnienie i usprawnienie mikrocyrkulacji w naczyniach włosowatych skóry. Zawarty kwas hialuronowy, nawilżające polipeptydy i wyciągi roślinne zapewniają silne działanie antyoksydacyjne.
RODZAJE SKÓRY
Z trądzikiem różowatym, rumieniem, mocno odwodniona, wrażliwa, szara w kolorze, zmęczona (np. u osób palących papierosy), naprzemiennie z zabiegiem mikrodermabrazji, skóra kobiet w ciąży (z pigmentacją), po zabiegach chirurgii plastycznej.

IMAGE WRINKLE LIFT

Peeling zawiera roztwór 30% kwasu glikolowego, retinolu, komórek roślinnych Budlei Dawida. Kwas glikolowy strukturalnie składa się z bardzo małych cząstek, dlatego penetruje w głąb warstwy rogowej powodując jej lepsze, silniejsze złuszczanie, co w konsekwencji przyczynia się do głębszego przenikania innych substancji aktywnych – w tym wypadku retinolu. Zabieg o konkretnym działaniu, podczas którego dochodzi do złuszczania warstwy rogowej. Jednocześnie witamina A wpływa stymulująco na poziomie skóry właściwej, gdzie pobudza fibroblasty do produkcji macierzy zewnątrzkomórkowej, natomiast w naskórku w jego warstwie podstawnej wpływa regulująco i usprawniająco na podział i różnicowanie się komórek. Przyspiesza zaburzone procesy odnowy naskórka.
RODZAJE SKÓRY
Skóry ze wszystkimi rodzajami starzenia, nierównomierne, z przebarwieniami, suche, szorstkie, przetłuszczające się, z trądzikiem zaskórnikowym.

Innowacyjny zabieg HYALUAL

Pierwszym etapem zabiegu jest peeling rozjaśniający, łączy on w sobie mocne kwasy o znakomitych właściwościach rozjaśniających.

W skład peelingu wchodzą:

*Kwas migdałowy 10%

*Kwas mlekowy 13%

*Kwas glikolowy 10%

*Kwas cytrynowy 10%

*Kwas pirogronowy 3%

*Kwas kojowy 10%

Kolejnym etapem zabiegu jest mezoterapia mikroigłowa z koktajlem Xela Rederm.

Xela Rederm to jedyny preparat na rynku, który wywiera bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne w skórze (wzrost produkcji energii w cyklu Krebsa w fibroblastach skóry, poprawę oddychania komórkowego, transportu jonów, syntezę kolagenu, elastyny i białek, wzrost mikrokrążenia). Dzięki tym właściwościom wzrasta żywotność komórek, jak również zapewniona jest większa ochrona przed uszkodzeniami. W skład preparatu wchodzi kwas hialuronowy oraz bursztynian sodu.

Zalecane: seria 4-6 zabiegów, co 14-21 dni

DERMAQUEST - ZABIEG DYNIOWY

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy Dermaquest to program normalizujący przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami.

Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni – źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K. Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retinowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu, czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym. Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie.

Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy keratolityczne, jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni.

Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych. Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych, jak: niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjaśniona i odpowiednio nawilżona.

Zalecane: Seria: 8 zabiegów co 14-21 dni, dwa razy w roku

 

DERMAQUEST - ZABIEG AZALAINOWY

Delikatny resurfacing na bazie kwasu azelainowego [10%] i kwasu kojowego [5%].

Zabieg skierowany dla bardzo wrażliwych skór z problemem przebarwień, w przebiegu trądziku zaskórnikowo-grudkowego oraz w początkowym stadium trądziku różowatego. Kwas kojowy wykazuje działanie depigmentacyjne poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy. Rozjaśnia powstałe już przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych.

Dodatkowo działa przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowych. Kwas azelainowy, stosowany w terapiach depigmentacyjnych posiada właściwości hamujące aktywność tyrozynazy, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka, zmniejsza wydzielanie sebum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych, również przy trądziku różowatym. Azelaic Peel stanowi terapeutyczne wsparcie antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych. Kuracja dodatkowo zawiera spektakularną formę witaminy C: BV-OSC [4%] oraz kwas alfa-liponowy [10%], które działają przeciwzapalnie, łagodzą rumień i zmniejszają zaczerwienienie skóry.

Zalecane: Seria: 6 zabiegów co 7dni, dwa razy w roku

DERMAQUEST - ZABIEG HIBISKUS

Hibiscus Flower Mandelic Peel to specjalistyczny program terapeutyczny oparty na delikatnych kwasach eksfoliacyjnych w połączeniu z ekstraktem z kwiatów hibiskusa. Kwas migdałowy [10%] jest jednym z łagodniejszych alfa-hydroksykwasów, przez co złuszcza naskórek bez podrażnienia i jest polecany do bardzo wrażliwej skóry. Wykazując silne działanie antybakteryjne, niweluje niedoskonałości skóry.

W zabiegu zastosowano również kwas azelainowy [2%], który reguluje pigmentację, ale również łagodzi rumień i jest niezastąpiony przy skórze problematycznej o podłożu naczyniowym. Innowacją jest wykorzystanie ekstraktu z kwiatów hibiskusa [5%], bogatego w kwas cytrynowy, jabłkowy oraz hibiskusowy. Ekstrakt zawiera również witaminę C oraz aminokwasy niezbędne do prawidłowej odnowy skóry. Wykazuje działanie estrogenne wpływając na pojędrnienie skóry. Zabieg skierowany jest dla skór wrażliwych, silnie unaczynionych z widocznymi oznakami starzenia, przebarwieniami naskórkowymi, rozszerzonymi porami i niedoskonałościami.

Efekt przeciwstarzeniowy został osiągnięty dzięki innowacyjnemu peptydowi nazywanemu beziniekcyjnym wypełniaczem zmarszczek. Neodermyl®[1%] ma zdolność wpływu na syntezę kolagenu typu III, który wraz z wiekiem gwałtownie zanika. Efektywność zabiegu polega na połączeniu eksfoliacji z silnym działaniem przeciwzapalnym i pojędrniającym. Skóra po zabiegu jest zdecydowanie rozjaśniona, wygładzona, a drobne zmarszczki spłycone.

Zalecane: Seria: 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy w roku

RETINOL STEM CELL FRAX DERMAQUEST

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA Z CZYSTYM RETINOLEM I KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI.

Zabieg Retinol Stem Cell Frax Dermaquest został stworzony z myślą o skórach pozbawionych jędrności, elastyczności, z widocznymi oznakami starzenia, a także w trosce o skóry problematyczne oraz posiadające rozstępy i blizny. W celu zainicjowania i wspomagania procesów regeneracji, zabieg łączy technologię mikronakłuwania z zaawansowanymi technologicznie składnikami aktywnymi.

Wysoko skoncentrowany czysty retinol aktywuje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co znacząco spłyca zmarszczki i linie. Retinol to wielofunkcyjna substancja remodelująca, która bardzo silnie pojędrnia skórę i wygładza jej powierzchnię.

Stymuluje on odnowę włókien strukturalnych, redukując zmarszczki nawet o 15% już w trakcie 20 pierwszych dni kuracji. Ten innowacyjny peptyd istotnie wpływa również na spłycenie rozstępów i blizn potrądzikowych. Zabieg dostarcza skórze niezbędną do przebudowy dawkę witaminy C, w połączeniu z kwasem ferulowym, dzięki której remodeling skóry przebiega prawidłowo.

Dopełnieniem terapii jest wykorzystanie komórek macierzystych o podwójnym potencjale, pozyskiwanych zarówno naturalnie, jak i biotechnologicznie. Ich udział ma zastosowanie w działaniu przeciwzapalnym i poprawiającym fizjologiczne procesy naprawcze skóry.

Zalecane: seria 6 zabiegów co 14-30 dni, dwa razy w roku.

Witaj w Bonsai SPA

wyspie orientalnego relaksu w środku Lublina